zamknij Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Strenght Sports

DOBROSŁAWA KUCHARZAK - Multiuzdolniona dziewczyna

Crossfiterka, dwuboistka i  trójboistka w jednym. Zdeterminowana, głodna sukcesu. Twórczyni sformułowania "trening na upokorzenie". Skoro jest tak silna w każdym z bojów, to jak można znaleźć jeszcze słabe punkty? Ano można. Główne rzeczy jakimi się zajęliśmy w układaniu planu treningowego to:

- rozluźnienie rotatorów wewn biodra
- poprawa stabilizacji rotacyjnej biodra
- rozluźnienie zginaczy stawu biodrowego
- wzmocnienie mięśni pośladkowych

Rekordy życiowe:

Deadlift: 170kg Back squat: 160kg Front squat: 137kg Jerk: 110kg Clean (squat): 112kg Clean&Jerk: 110kg Power Clean: 102kg Thruster: 95kg Cluster: 92,5kg Snatch (squat): 84kg Power Snatch: 75kg Push Press: 100kg Bench Press: 82,5kg Overhead Squat: 90kg 10km run - 44:55 500m row: 1:37 1000m row 3:37

Osiągnięcia:

Mistrzostwa Polski Seniorek w Dwuboju Olimpijskim - 3 miejsce,  Mistrzostwa Polski w Trójboju Klasycznym - 2 miejsce, Berlin Throwdown - 11 miejsce, Central Europe Throwdown - 5 miejsce, . French Throwdown, Pary - 13 miejsce German Throwdown, Ilshofen - 7 miejsce French Throwdown, Paryż - 17 miejsce Belgian Throwdown, Bruksela  - 11 miejsce Central Europe Throwdown, Bratysława  - 15 miejsce Garage Games, Łódź -1 miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu 2013/2014 kat. ELITE

 W 2017 celujemy w I miejsce na Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym klasycznym oraz na pobiciu rekordów polski.

.

Kontakt:

.

 FACEBOOK INSTAGRAM

MARCIN KARKULA - wyciskacz bez planu treningowego

Marcinek to rodzynek. Nie chciał się słuchać trenera długi okres i zawsze jakiś start wpadł nieplanowany. Zaczęliśmy od zwykłej progresji liniowej z rotowaniem ćwiczeń akcesoryjnych. Był to nietrafiony pomysł, ze względu na zbyt duże przemęczenie CUN oraz zbyt ambitne założenia. Od wakacji 2016 roku trenujemy planami objętościowymi inspirowanymi filozofią Sheiko oraz Smolova. Dało to przełożenie w 20kg dołożonych do maksymalnego wyniku (od 250kg do 267,5kg). Główne rzeczy jakimi się zajęliśmy w układaniu planu treningowego to:

- świadome zaangażowanie kompleksu barkowego do wyciskania leżąc, odciążenie mięśnia czworobocznego
- końcowa faza wyciskania ? docisk
- powtarzalność ruchu

Najwyższy ciężar wyciśnięty przez Marcina na oficjalnych zawodach w wyciskaniu leżąc klasycznym (RAW) to 267,5kg. Należy zauważyć, że wyniki są robione na trzy komendy. Nie ma mowy tutaj o żadnym podnoszeniu pośladków z ławki czy odbijaniu sztangi od klatki piersiowej. Warto zauważyć, że wycisnął 320kg w SlingShocie, które pozwoliło mu zająć pierwsze miejsce również w tej konkurencji.

.Dieta i suplementacja:

Dieta Marcina to jakieś 6000-7000 kcal, w większości z tłuszczów oraz węglowodany okołotreningowo. Ponad 150kg wagi zobowiązuje. Zindywidualizowane podejście do suplementacji pozwoliło nam na windowanie wyników na sam szczyt. Cieszy mnie zmiana w podejściu, że mocne przedtreningówki nie dają tak dobrych efektów jak pełne skupienie przy robieniu swoich nowych maksów.

.

Kontakt:

.

FACEBOOK

MICHAŁ KOPACKI - Strongmen, który nie wykorzystywał tylnej taśmy w bojach

Michał człowiek renesansu. Organizator imprez, jeden z najsilniejszych strongmenów w kraju, serce równie wielkie jak wielkość bicepsa. Suplementacja w startach wprowadziła przełom w przygotowaniach oraz odpowiedni schemat ładowania przed startem.

.

Główne rzeczy jakimi się zajęliśmy w układaniu planu treningowego to:

.

- nauka martwego ciągu z maksymalnym wykorzystaniem układu dźwigni
- wzmocnienie stabilizacji centralnej
- skupienie uwagi na wzmocnieniu stabilizacji centralnej

.

W roku 2016 miał wystartować w Arnold?s Classic Amateur z nawiększymi dzikami z całego świata. Artroskopia pokrzyżowała nam te plany. W roku 2017 zerwany biceps na początku przygotowań po powrocie z kontuzji.  Michał nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i wróci walczyć jak lew z najlepszymi w tym kraju oraz na świecie.

.

Osiągnięcia:

Wielokrotny uczestnik Pucharu Polski oraz Mistrzostw Polski Strongmen, dwukrotny finalista Arnold?s Classic, V-ce Mistrz Polski juniorów do 19 lat StrongMen.

.

Kontakt:

.

FACEBOOK