zamknij Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Przed wizytą

1. Skontaktuj się mailowo lub telefonicznie, aby umówić się na wizytę. Dobierzemy dogodny termin dla obu stron.

2. Po zaksięgowaniu przelewu i ustaleniu daty wpisujemy konsultację do kalendarza.

3. Wypełnij ankietę na stronie oraz prześlij odpowiednie badania krwi do czasu konsultacji.

4. Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu się do badań

Jak przygotować się do badań krwi?

Dlaczego mój cholestrol wzrósł o 100 jednostek a nie zmieniłem diety? Dlaczego mój cukier wzrósł o 30 jednostek na czczo, skoro jadłem tak samo? Dbajmy o higienę badań.

Co może 'zaciemnić' wynik badań?

Pamiętaj, że na badanie idziemy na czczo. Nie wykonujemy ciężkiej jednostki treningowej w przeddzień badań. Nie pijemy alkoholu, nie jemy posiłków obfitujących w dużą ilość cukrów na 8 godzin przed badaniem. Możesz wypić szklankę przegotowanej wody z rana i udać się do laboratorium. Jeśli chcesz wyjść ze znajomymi na wino i zjeść golonkę w nocy - odpuść badania z rana.

Dlaczego na czczo?

1. Poziom glukozy oraz insuliny nie jest zafałszowany

2. Stężenie elektrolitów jest najwyższe z rana

3. Poziom testosteronu jest najwyższy z rana

4. Stężenie żelaza jest najniższe z rana

Na część badań powinniśmy uzyskać skierowanie od lekarza rodzinnego w ramach NFZ. Resztę badań specjalistycznych wykonujemy prywatnie w laboratorium.

Konsultacja

W odniesieniu do badań krwi oraz wypełnionej ankiety dokonujemy gruntownego wywiadu. Przygotowanie przykładowego jadłospisu tygodniowego, aktualne badania krwi, historię chorób jest konieczne do przeprowadzenia dogłębnej analizy przypadku.

Jeśli borykasz się z nietolerancjami pokarmowymi - należy wykonać foodscan IgG/IgA