zamknij Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Edukacja

Kategorie

Najnowsze

Komentarze

 • Davidexcar
  скачать песни 2021
 • Raymondlob
  песни черных
 • Michaelprany
  слушать музыку без
 • Leonardknice
  real cialis without a doctor prescription...
 • Robinalise
  skachat mp3

Najczęściej kupowane

 • Power Band 22mm
  Band Mix 1

  Zestaw zawierający najwyższej jakości gumy Power Band i Mini Band od...

  158,99 zł
 • Power Band 32mm
  Power Band 22mm

  Najwyższej jakości Power Band Barbell Brothers dedykowany sportowcom...

  65,99 zł
 • Mini Band 0,8mm
  Mini Band 8mm

  Najwyższej jakości Mini Band Barbell Brothers dedykowany sportowcom...

  24,99 zł
Chwyt na zamek
Chwyt na zamek

Chwyt na zamek (ang. hook grip) jest ciekawą alternatywą do poprawienia siły chwytu w ćwiczeniach złożonych. Jeżeli nieograniczamy się tylko do ćwiczeń statycznych – rwanie byłoby niemalże niemożliwe do wykonania stosując nachwyt przy submaksymalnym obciążeniu. Bardzo mały odsetek ludzi na całym świecie dźwiga wielkie ciężary za pomocą nachwytu.

Chwyt na zamek jest używany przez wszystkich zawodników przy wykonywaniu podstawowych bojów. Nie ma więc tutaj miejsca na narzekanie, że boli kciuk. Skoro Chińczycy mogą tak podnieść 200kg to i my możemy znaleźć sposób aby to zrobić. Każdy dochodzi w końcu do momentu kiedy ciężar na sztandze powoduje, że bez wzmocnienia chwytu nie jesteśmy w stanie zaliczyć boju. Na treningu wykonując rwanie możemy użyć pasków, ale co z zarzutem? Podczas zarzutu trzeba się albo bardzo umiejętnie zawiązać, albo paski wykręcą nam nadgarstki i doznamy bolesnej kontuzji. Warto ryzykować zdrowiem i kilkumiesięczną przerwą od treningów? Założenie pasków nie załatwie sprawy. To tylko doraźny sposób, „na chwilę”. Nie usuwamy problemu u jego podstawy.

Jak poprawić siłę chwytu?
https://www.youtube.com/watch?v=Xu2sY285bsA

Używanie chwytu zamkowego możesz zapoczątkować w ćwiczeniach, w których faza ciągu jest wolna, ale szerokość chwytu jest identyczna jak przy rwaniu i zarzucie czyli np. w ciężkim ciągu chwytem podrzutowym/rwaniowym. Ważne, aby nasz chwyt wyglądał identycznie jak w przypadku dwubojowych ćwiczeń. Siła zacisku nie przyjdzie od razu, ale z każdym tygodniem będzie się poprawiać. Problemem mogą być poobcierane i bolące kciuki. O ile z tym pierwszym zaraz wam powiem jak sobie poradzić to do drugiego musicie się po prostu przyzwyczaić.

Proponuję zakupić sobie taśmy podobne do tych co używają siatkarze, bardziej profesjonalnie nazywa się to przylepiec włókninowy. Jest on bardzo tani, starcza na długo i dostaniecie go w każdej aptece. Miesięczny budżet przy tym nie ucierpi.

Kornela nie jest jeszcze nawet bliska swojego maxa. Nie będzie używać przechwytu nawet dźwigając swój max.

Kamil Koczwara

Magister inżynier budownictwa, którego zamiast budowania mostów i budynków pochłonęła inżynieria ludzkiego ciała. V-ce Mistrz Polski w Trójboju Siłowym oraz V-ce Mistrz Polski w wyciskaniu leżąc. Pasjonat sportów siłowych. Jego podopiecznymi są m.in Mistrzyni Europy w Trójboju siłowym Kamila Kasperska, crossfierka Dobrosława Kucharzak czy top wyciskacz Marcin Karkula. Podopieczni mają talent – Kamil potrafi ocenić słabe punkty i po analizie zaproponować rozwiązania, które sprawią, że staną się jeszcze lepsi.
Autor artykułów na Body Challenge czy na anglojęzycznych portalach Powerbody czy T-muscle. Poprzez analityczne podejście poparte badaniami, realizuje cele założone z klientami. Jego motto? „Nie ma jednej odpowiedniej techniki – ważne jest indywidualne podejście do każdego klienta.

Dodaj komentarz