zamknij Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Edukacja

Kategorie

Najnowsze

Komentarze

 • Wilburinons
  скачать музыку mp3
 • RonaldHic
  песня дана дай
 • Stephanbruic
  скачать музыку на телефон
 • gamesellru
  buy xbox game pass for someone else
 • MichaelScoxy
  песня ея ея ея

Najczęściej kupowane

 • Power Band 22mm
  Band Mix 1

  Zestaw zawierający najwyższej jakości gumy Power Band i Mini Band od...

  158,99 zł
 • Power Band 32mm
  Power Band 22mm

  Najwyższej jakości Power Band Barbell Brothers dedykowany sportowcom...

  65,99 zł
 • Mini Band 0,8mm
  Mini Band 8mm

  Najwyższej jakości Mini Band Barbell Brothers dedykowany sportowcom...

  24,99 zł
Kilka słów o bikini fitness
Kilka słów o bikini fitness

Bikini fitness coraz bardziej rośnie w siłę popularności. Niestety, większość zawodniczek kończy karierę po jednym starcie. Tracą wiarę w siebie? Brakuje im zapału? Nie. Najczęściej mają mocne problemy zdrowotne, które dyskwalifikują je nie tylko z treningów. Dysfunkcja przysadki, niedoczynność tarczycy, hashimoto, brak okresu, zmęczone nadnercza to tylko parę schorzeń, które wychodzą od nieprzemyślanej redukcji.

Kobiety są dużo bardziej wrażliwe na zaburzenia metaboliczne niż mężczyźni. \'Typowe\' przygotowania do bikini fitness dzisiaj to ok. 700kcal przy 14 godzinach cardio i co najmniej 5 godzinach treningu siłowego.

Co jest najgorsze?

Nieświadomość. Nieświadomość kobiet, które ślepo wierzą w słowa \'trenera\', że to jedyna droga do zrobienia formy.

Ostra redukcja z dużym deficytem kalorycznym z nadmierną aktywnością fizyczną może doprowadzić do spadku wewnątrzkomórkowego i wolnego t3 nawet o 50%, co oznacza w praktyce obniżenie podstawowej przemiany materii nawet do 40%! Jeśli ktoś ogląda dziewczyny, które po zawodach bikini tyją niezmierzone kilogramy ( nie, to nie jest glikogen i woda ), to mamy klasyczny przykład efektu jo-jo. Zaburzenia leptyny odgrywają tutaj kluczową rolę.

Niestety udanie się do endokrynologa w wyżej opisanych sytuacjach niewiele zmieni, bo całkiem możliwe, że albo:

1) lekarz opiera diagnozę tylko na TSH i T4 lub tylko TSH, które będą wyglądać na relatywnie dobre i \'mieszczące się w normie\' (sic!).

2) nawet jeśli bada fT3 - w opisanej sytuacji fT3 może być na dolnej granicy normy, co lekarz uzna za „normalne”. Jeśli mieści się coś w normie, to czemu by to zmieniać?

3) Znajomość badania poziomu rT3 graniczy z cudem. Będzie znacznie podwyższone, a raczej będzie widoczne zaburzenie proporcji pomiędzy fT3, a rT3

4) Jeśli dziewczyny zapędzą się z redukcją za bardzo i poziom fT3 będzie poniżej normy to pewine dostanie terapię farmakologiczną.

Najlepsze jest to, że najczęściej spotykanym przykładem będzie przepisywanie T4, które tylko pogarszy sytuację. Biorąc pod uwagę, że każda następna redukcja powoduje dalsze spadki poziomu komórkowego T3 oraz jego wykorzystywania przez organizm, pewnie lepiej nie będzie.

Opisane wyżej spowolnienie metabolizmu daje nam od 500kcal do 700kcal obniżoną podstawową przemianę materii. Nie mówię już tutaj w ogóle o zmęczeniu i braku chęci na treningu. Jeśli to dalej można nazywać treningiem.

Przesłaniem tego bardzo krótkiego artykułu jest pokazanie, że formę da się zrobić bez cardio, 1700kcal przy 54kg na scenie.

Najpierw było nieudane ładowanie na Mśl. Później w Białymstoku zabrakło paru punktów do wejścia do finału. Aż w końcu...

Gratulujemy Ani Dolacie zajęcia 5 miejsca na MP Emotikon smile Od strony dietoterapii pomagał  fitmaker.  Całą resztą zajął się Kamil. #fedorpozdrawia #barbellarmy

Join barbell army.

PS Bez furosemidu, bez spironolu, bez T3. Da sie? Da sie.

Kamil Koczwara

Magister inżynier budownictwa, którego zamiast budowania mostów i budynków pochłonęła inżynieria ludzkiego ciała. V-ce Mistrz Polski w Trójboju Siłowym oraz V-ce Mistrz Polski w wyciskaniu leżąc. Pasjonat sportów siłowych. Jego podopiecznymi są m.in Mistrzyni Europy w Trójboju siłowym Kamila Kasperska, crossfierka Dobrosława Kucharzak czy top wyciskacz Marcin Karkula. Podopieczni mają talent – Kamil potrafi ocenić słabe punkty i po analizie zaproponować rozwiązania, które sprawią, że staną się jeszcze lepsi.
Autor artykułów na Body Challenge czy na anglojęzycznych portalach Powerbody czy T-muscle. Poprzez analityczne podejście poparte badaniami, realizuje cele założone z klientami. Jego motto? „Nie ma jednej odpowiedniej techniki – ważne jest indywidualne podejście do każdego klienta.

Dodaj komentarz