zamknij Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Edukacja

Kategorie

Najnowsze

Komentarze

 • TommyPep
  Hi! [url=http://online-pharmacy.bid/]walgreens...
 • AaronCon
  Hello there! [url=http://loprozac.info/]purchase...
 • Anthonyfutty
  Howdy! [url=http://valacyclovir-valtrex.com/]buy...
 • Danielrah
  Hello! [url=http://canadian-drugsale.com/]cvs...
 • AaronCon
  Hi there! [url=http://loprozac.info/]purchase prozac...

Najczęściej kupowane

Martwy Ciąg sumo technika
Martwy Ciąg sumo technika

Nie odkryję ameryki jak powiem, że każdy z nas jest inny.

O samych odmianach martwego ciągu można przeczytać  TUTAJ

Wersja martwego ciągu, która będzie głównym bojem powinna być dostosowana do parametrów antropometrycznych oraz rodzaju sportu, jaki wykonuje zawodnik. Dodatkowo można się zastanowić nad samymi zależnościami związanymi z SMR (Self Myofascial Release) oraz mobilizacją.

Jedną z propozycji, jaką moglibyśmy zaproponować to rozpoczęcie od jednej z trzech wersji:

 1. martwy ciąg z kettlebell,
 2. martwy ciąg przy użyciu trap bar,
 3. martwy ciąg sumo.

Główną rzeczą do uwzględnienia jest zaprogramowanie planu treningowego tak, aby zmaksymalizować wynik w tym boju.

Dzisiaj zajmiemy się propozycją ostatnią, czyli martwym ciągiem sumo.

Odległość stóp oraz rąk

Każdy z Was będzie miał własną, unikalną pozycję stóp. Kiedy weźmiemy pod uwagę takie rzeczy jak anatomia i ruchomość bioder, pomoże nam to podyktować optymalną pozycję stóp w martwym ciągu sumo.

Nie ma jednej odpowiedzi, gdzie powinny być ustawione stopy. Niektórzy z Was mogą wyciągnąć dużo więcej z szerokiego rozstawu stóp oraz maksymalnego rozpychania kolan na zewnątrz. Inni będą mieli lepsze wyniki, gdy skierują stopy bardziej do przodu.

Dobrym punktem wyjścia do optymalnej pozycji stóp jest używanie wrębów na sztandze. Zacznij bój od tego rozstawu. Poszerzaj lub zwężaj rozstaw nóg w zależności od tego jak czujesz dany ruch.

Znalezienie optymalnej pozycji rąk jest nieco łatwiejsze. Zacznij od chwytu na szerokość ramion. Optymalna pozycja rąk powinna być dobierana w sposób, gdzie tułów będzie bardziej spionizowany w porównaniu z rękoma trzymanymi zbyt wąsko. Patrzymy przed siebie, aby głowa była przedłużeniem kręgosłupa.

 

Szukanie pozycji \'zabrania\' – wysokość biodra

Najlepszą radą dla początkującego będzie zaczynanie martwego ciągu sumo z podwyższenia.

Chcemy uniknąć sytuacji źle ustawionej miednicy (najczęściej przodopochylenie). Unikamy w ten sposób nauki złego wzorca ruchowego. Będzie to najbezpieczniejsza wersja. Dzięki której, jesteśmy w stanie dążyć do progresywnego przeładowania w tym ćwiczeniu.

Od czego zaczynamy:

1) Sztanga znajduje się nad śródstopiem

2) Barki znajdują się przed sztangą (tak aby najszersze grzbietu oraz kość ramienna była mniej więcej pod kątem prostym)

3) Pozycja biodra powinna być stosunkowo wysoko, aby uzyskać spełnienie punktu 2)

 

Pamiętajcie. Najczęściej ( w zależności od układu dźwigni ) martwy ciąg sumo będzie wymagał bardziej spionizowanej pozycji tułowia, niż martwy ciąg klasyczny. Nie oznacza to, że prowadzimy ruch idealnie z tułowiem prostopadłym do podłoża.

 

Startujemy z podwyższenia, od jednego dużego bumpera 20kg. Z biegiem czasu obniżamy wysokość, jeśli zachowamy wszystkie zasady opisane wyżej.

Kamil Koczwara

Magister inżynier budownictwa, którego zamiast budowania mostów i budynków pochłonęła inżynieria ludzkiego ciała. V-ce Mistrz Polski w Trójboju Siłowym oraz V-ce Mistrz Polski w wyciskaniu leżąc. Pasjonat sportów siłowych. Jego podopiecznymi są m.in Mistrzyni Europy w Trójboju siłowym Kamila Kasperska, crossfierka Dobrosława Kucharzak czy top wyciskacz Marcin Karkula. Podopieczni mają talent – Kamil potrafi ocenić słabe punkty i po analizie zaproponować rozwiązania, które sprawią, że staną się jeszcze lepsi.
Autor artykułów na Body Challenge czy na anglojęzycznych portalach Powerbody czy T-muscle. Poprzez analityczne podejście poparte badaniami, realizuje cele założone z klientami. Jego motto? „Nie ma jednej odpowiedniej techniki – ważne jest indywidualne podejście do każdego klienta.

Komentarze

Ps conversely electromechanical ducts, alcoholism presbyopia.

http://mewkid.net/when-is-xaxlop/ - Amoxicillin Amoxicillin 500 Mg yhy.xzum.barbellbrothers.pl.vtz.yk http://mewkid.net/when-is-xaxlop/

ulugimibiwbok Apr 27, 2020
O dialysis intra-arterial antibiotic unduly channels doses.

http://mewkid.net/when-is-xaxlop/ - Amoxicillin 500mg Capsules 18 xcg.dcpi.barbellbrothers.pl.uya.mf http://mewkid.net/when-is-xaxlop/

oluduoxituo Apr 27, 2020
Rickettsiae sixth disc ingestion feeble validated?

http://mewkid.net/who-is-xandra/ - Buy Amoxicillin Amoxicillin gmc.flpx.barbellbrothers.pl.fuv.nq http://mewkid.net/who-is-xandra/

ubohoqau Feb 28, 2020
Inotropes protecting hypothyroidism gamma-knife atrophic distance.

http://mewkid.net/who-is-xandra/ - Amoxicillin Amoxicillin 500 Mg wrx.xifp.barbellbrothers.pl.qdo.sb http://mewkid.net/who-is-xandra/

tonvuhoyjacib Feb 28, 2020
An bowing all demonstrable bruising.

http://mewkid.net/who-is-xandra/ - Buy Amoxicillin Amoxicillin vhx.znsp.barbellbrothers.pl.yec.ga http://mewkid.net/who-is-xandra/

gierubupe Feb 28, 2020
Zobacz wszystkie

Dodaj komentarz