zamknij Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Edukacja

Kategorie

Najnowsze

Komentarze

 • Justinvem
  [url=https://etvdhee.idwork.info/videos/rTHVgy4_HzE-...
 • MichaelLof
  Hi there!...
 • EmileOrier
  Hi! [url=http://edpillstore.space/]buy ed pills...
 • JimmyTow
  Hello there! [url=https://ventolin-inhaler.info/]buy...
 • apuzefo
  [url=http://mewkid.net/when-is-xicix/]Amoxicillin...

Najczęściej kupowane

"Metabolic damage" z czym to się je?
"Metabolic damage" z czym to się je?

Żyjemy w czasach kiedy wyznacznikiem naszego sukcesu co raz częściej staje się sylwetka. Otaczają nas ociekające olejkiem ciała idealnie wyrzeźbionych osób na okładkach pism, Instagramów, fejsbuków, youtubów czy innych zamętów mediów społecznościowych. Wzrost osób, które dbają o swoje ciało oraz dążą do zbudowania swojej tarki do prania na brzuchu jest widoczny praktycznie na każdym kroku.

Widzimy co raz więcej biegaczy, co raz więcej siłowni pod chmurką, te stacjonarne praktycznie pękają w szwach.

Jednak pojawia się pewien problem. Wraz ze wzrostem popularności bycia FIT, spotykamy osoby, które mimo najszczerszych chęci nie mogą zbudować swojej FIT sylwetki.

Taka ich uroda?

Nawet jeśli trzymasz się kurczowo swojej diety, robisz 38-mą sesje treningową w tym tygodniu?

Nawet jeśli Twoje dzieci, kolejny tydzień nie widzą mamy w domu, ponieważ mama próbuje zbudować wymarzoną sylwetkę rodem z okładki kolejnego „FITpisma”, jednak nie udaje się jej to, mimo wylanych hektolitrów potu na siłowni?

Nawet jeśli nie masz już z czego obcinać kaloryczności swojej diety, ponieważ jesz sałatę z pomidorem 5x dziennie, i mimo tego wszystkiego Twój brzuch nadal przypomina bojler, a nie kaloryfer?

Nadal nic?

Jeśli na którymś z powyższych pytań pyknęła Ci brewka, jawiąc myśl „coś w tym jest”, w mojej skromnej opinii najwyższa pora zastanowić się, co dzieje się z Twoim ciałem.

Przejdźmy więc do meritum - dlaczego nie możesz schudnąć?

Problem pojawia się, jeżeli przez zbyt długi czas trzymaliśmy dietę ubogokaloryczną dokładając do tego setki godzin treningów, bo przecież matematyka jest prosta. Musisz jeść mniej i spalać więcej. Ujemny bilans kaloryczny = wymarzona sylwetka.

Niestety w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Ciało nie zna matematyki, a jedynie wpływ danego pożywienia, czy danego makroskładnika na reakcje zachodzące w jego obrębie. Gdyby wszystko działo się według tego prostego równania, nie mielibyśmy do czynienia z ludźmi, którzy pomimo najszczerszych chęci, ciężkich treningów, nie są w stanie zrzucić choćby grama ze swojej wagi.

Więc, jeśli ostro harujesz, ale Twoja waga dalej pokazuje -> JESTEŚ GRUBY, to pora zastanowić się nad przyczyną takiego stanu rzeczy.

 1.        Układ nerwowy – zaburzenia osi HPA oraz zbyt duża ilość bodźców stresowych, które mogą zaburzać efektywną redukcję masy ciała.
 2.        Stany zapalne – zarówno te, o których wiemy, jak i utajone stany zapalne w obrębie jelit, związane z nietolerancjami pokarmowymi, zaburzoną mikroflorą jelitową lub innym czynnikami.
 3.        Zaburzona praca tarczycy – Samo Tsh w żaden sposób nie powie nam, co faktycznie dzieje się z tarczycą.
 4.        Zaburzona gospodarka cukrowa – Insulinooporność, która w sposób efektywny będzie utrudniała pobieranie glukozy przez tkanki, takie jak wątroba czy mięśnie, natomiast będzie wzmagała powstawanie nowych adipocytów, czyli komórek tłuszczowych.
 5.        Hipoglikemia – zbyt duże spadki poziomu glikemii, które będą stymulowały układ nerwowy oraz powodowały wytwarzanie neurotoksyny jaką jest kwas glutaminowy.

Przyczyn, które mogą utrudniać redukcję masy ciała oraz budowanie Twojej wymarzonej sylwetki może być mnóstwo, pora poznać wroga i zacząć walczyć z nim jak równy z równym. 

Marek Fisher

Absolwent Pomorskiego uniwersytetu medycznego. Dietetyk kliniczny i sportowy pracujący z takimi osobami jak Krzysztof Ignaczak – Wielokrotny reprezentant polski w siatkówce, Michał Gabiński – reprezentant polski w koszykówce, Paweł kiełek – zawodnik mma , Michał Kubiak – kapitan reprezentacji polski w siatkówce. Pasjonat dietetyki, dążący do ciągłego rozwoju wiedzy.

Komentarze

Head intramuscular sure face, insulinoma.

http://mewkid.net/when-is-xaxlop/ - Amoxicillin Amoxicillin 500 Mg cjb.rtis.barbellbrothers.pl.bdh.qh http://mewkid.net/when-is-xaxlop/

uwedowoy Apr 05, 2020
Oliguria cone fibre-optic burn, afterwards.

http://mewkid.net/when-is-xaxlop/ - Amoxil Buy Amoxicillin nco.hlrm.barbellbrothers.pl.oom.wc http://mewkid.net/when-is-xaxlop/

oqolixowug Apr 05, 2020
Always in: thorax, low-fat lymphocytic abscesses.

http://mewkid.net/who-is-xandra/ - Buy Amoxicillin Online Amoxicillin 500 Mg wqa.hzot.barbellbrothers.pl.qur.sf http://mewkid.net/who-is-xandra/

uhipkib Mar 01, 2020
Endoscopic delusion, squirming visual breast?

http://mewkid.net/who-is-xandra/ - Amoxicillin 500mg Amoxicillin bnz.wtay.barbellbrothers.pl.tlr.si http://mewkid.net/who-is-xandra/

ovuhievalax Mar 01, 2020
E prep compressibility metastasizes; evokes discussed presbyopia.

http://mewkid.net/who-is-xandra/ - Amoxicillin 500 Mg Buy Amoxicillin Online tqu.tevy.barbellbrothers.pl.ztz.ki http://mewkid.net/who-is-xandra/

aupuhalile Mar 01, 2020
Zobacz wszystkie

Dodaj komentarz